Yine işlerinizi kolaylaştıracak bir önerimiz var. Sunduğumuz içeriklerin arasında bulunan El Terminali ile ilgili olarak bilgi aktarımı sağlayacağız.

El Terminali nedir? Nasıl Kullanılır?

El Terminali; El bilgisayarlarına verilen genel addır. Bununla birlikte el terminallerinin kullanım amacı bilgi transferi sağlamasıdır. Kısacası toplanan bu bilgilerin kayıpsız, hatasız istenen şekilde Online veya Offline teslim etmeyi sağlayan, kullanılan alanlara ve yazılımlara göre değişkenlik gösteren kullanımı kolay, hızlı el bilgisayarlarıdır. Sistemlerimizde kullanılan el terminalleri bütünleşik bir fiş yazıcısına sahiptir ve ayrıca bir yazıcıya ihtiyaç duymaz. Şimdi adım adım, el terminalimizin ara yüzü hakkında bir inceleme yapalım. Bu terminal LiveCARWASH, LiveCARPARK ve LiveAVM yazılımlarımız da kullanılmaktadır.

LiveCARWASH uygulamasını el terminali üzerinden açtığımızda karşımızda izin ver yetkisi çıkacak, bu aşamada mobil bildirimlere izin ver butonu için çıkan ekranda Allow butonuna basacağız. Bu işlem sadece bir kere, ilk yüklediğinizde gerçekleşecek.

Daha sonra karşımıza çıkan ekranda Cihaz seri numarasını girdikten sonra uygulama otomatik olarak kaydınızı tamamlamış olacak. Bu işlem yine bir kere yapılacak olup tekrar göstermeyecektir.

Önünüze çıkan ekranda Firmanız için tanımladığımız kullanıcı adı ve şifrenizi girerek sisteme kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz. Beni Hatırla kutusunu işaretlemeniz durumunda şifreniz ve kullanıcı adınız kaydedilecektir.

Artık kayıtlısınız. Şimdi içeride neler yapabiliyoruz kısaca bahsedelim.

  • Araç Kabul İşlemleri ile Gelen araçları kayıt etmenize olanak sağlar.
  • Hasar Durum Alanı ile araç üzerindeki hasar bulunan noktalar seçilir.
  • Araca yapılması gereken hizmetleri seçme bölümü bulunmaktadır.
  • Dilerseniz bu bölümde sabit olmayan fiyatlandırmaları da kontrol altına alabilirsiniz.
  • Sistem bu bölümden Bir müşteri için bir de firmanız için fiş çıkaracaktır.
  • İşlemden vazgeçme durumunda, iptal butonuyla kolaylıkla işlemi iptal edebilirsiniz.
  • Yıkamanıza gelen araçları kayıt edebileceksiniz, aynı araçlar geldiğin de önünüze açılan ekrandan en son yapılan 10 işlemi görebileceksiniz.
  • İşleme Al bölümüne geldiğinizde işleme alınacak araçların listesi gelecektir. 
  • İşlemi Bitir bölümüne geldiğinizde işlemi tamamlanmış araçların listesi gelecektir. 
  • Araç Teslim Et Bölümünde teslim edilecek araçlar listelenir.

En son aşamada Ödeme seçeneklerinin olduğu bir bölüme geleceksiniz. Buradan ödeme tipini de seçtikten sonra işlem bitmiş olacaktır.

İşte Bu Kadar Basit..!